Zwalczanie kretów i komarów

 
 

Posiadanie własnego ogrodu ma wiele zalet. Z pewnością można wymienić tutaj możliwość korzystania z wypoczynku pośród zieleni, a także cieszenia się widokiem zadbanych roślin i trawnika. Zdarza się jednak, że przyjemne chwile na świeżym powietrzu zostają zaburzone, w związku z pojawieniem się zwierząt przekopujących murawę i kąsających owadów. Zanim ich obecność zdąży wpłynąć negatywnie na Państwa nastrój oraz wygląd ogrodu, warto skontaktować się z naszą firmą. Oferujemy szeroki zakres usług ogrodniczych, w tym zwalczanie kretów oraz komarów.

Chociaż swoim wyglądem krety budzą pozytywne skojarzenia, to potrafią na dobre zepsuć nastrój miłośnikom ogrodów. W ich przypadku głównym problemem jest niszczenie korzeni roślin i trawników, do którego dochodzi podczas drążenia podziemnych korytarzy oraz tworzenia kopczyków ziemi. Poza tym krety zjadają pożyteczne dżdżownice, a w związku z tym gleba staje się mniej żyzna, gdyż ograniczone zostają procesy polegające na naturalnym jej spulchnianiu i napowietrzaniu. Żywią się też żabami, dzięki którym w ogrodzie jest mniej owadów.zwalczanie-komarow-img (4)
zwalczanie-komarow-img (6)
 

Co prawda krety również eliminują ilość larw, ale jednocześnie wyrządzają szkody, które wpływają na stan ogrodu. Próby samodzielnego wyproszenia tych ssaków z ogrodu nie przynoszą zwykle długotrwałych efektów, dlatego lepiej powierzyć to zadanie specjalistom. Po pierwsze, aby podjąć stosowne działania potrzebne jest pozwolenie, gdyż krety znajdują się pod ochroną. Następnie trzeba wybrać metodę, która rzeczywiście przyniesie oczekiwany efekt, czyli na dobre przepłoszy je z ogrodu. W tym celu korzysta się z odstraszaczy ultradźwiękowych, świecy dymnych, karbidu lub pułapek. Najbardziej skuteczne jest jednak gazowanie tuneli przy użyciu środków chemicznych. W związku z tym nasza firma może zaproponować Państwu przeprowadzenie fumigacji, jak również wszystkich innych zabiegów, które zostały opisane powyżej.

W zupełnie inny sposób uprzykrzają życie właścicielom ogrodów komary. Ciągłe bzyczenie oraz dokuczliwe, swędzące ugryzienia – z tym właśnie kojarzą się komary. Kiedy tylko stwierdzi się ich obecność w ogrodzie, można być pewnym, że skutecznie zepsują przyjemność z relaksu na leżaku czy wieczornej imprezy. Żeby pozbyć się problemu raz na zawsze, najlepiej skorzystać z możliwości wykonania profesjonalnego odkomarzania, które może być przeprowadzane różnymi metodami. Dość często stosuje się zimne lub gorące mgły chemiczne oraz opryski na komary w ogrodzie. Są one bardzo skuteczne, natomiast trzeba zadbać o to, aby ich rozprowadzanie nie było szkodliwe dla ludzi, zwierząt czy ryb znajdujących się w oczkach wodnych.


Miejsca w których często Państwo przebywacie, powinny zostać odpowiednio zabezpieczone przed rozpoczęciem odkomarzania. W tym celu używa się zwykle folii. Istotne jest również pozamykanie okien i drzwi, żeby uniknąć dostania się oparów preparatów chemicznych do domu. W końcu powinny zadziałać tylko na muchówki, ewentualnie mają to być co najwyżej opryski przeciw kleszczom. Można jednak wybrać biologiczną lub fizyczną metodę umożliwiającą zwalczanie komarów. Pierwsza z nich polega na użyciu środków mikrobiologicznych w celu zniszczenia larw. Jeśli chodzi o fizyczne środki pomagające w pozbyciu się komarów, zalicza się do nich lampy emitujące światło ultrafioletowe czy silikonowe błony tworzone na powierzchni wody, które mają wpływ na skrócenie cyklu życiowego tych owadów. Żeby odkomarzanie było skuteczne, należy przeprowadzać je rano lub popołudniu, przy bezdeszczowej pogodzie. Właściwe warunki atmosferyczne, to jeden z czynników, które decydują o powodzeniu całej akcji. Żeby zakończyła się sukcesem wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo i podać adres posesji, znajdującej się na terenie gminy Łomianki lub w okolicy. Świadczymy tego typu usługi dla osób prywatnych, ale również dla zainteresowanych przedsiębiorstw, wspólnot mieszkaniowych, urzędów czy instytucji.

Zapraszam serdecznie