Systemy nawadniające

 
 

Regularne podlewanie roślin ogrodowych, jest niezbędne do tego, aby utrzymać je w dobrym stanie. Tradycyjne metody polegające na używaniu w tym celu konewki, węża czy przenośnego zraszacza, coraz częściej zastępowane są przez automatyczne systemy nawadniające. Decydując się na tego rodzaju instalację można liczyć na mniejsze zużycie wody, nie trzeba pamiętać o podlewaniu ogrodu, ani robić tego samodzielnie – wystarczy tylko odpowiednio zaprogramować sterownik. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób, które dużo pracują lub często wyjeżdżają. Żeby wszystko działało bezawaryjnie i skutecznie, ważne jest profesjonalne zaprojektowanie oraz zamontowanie systemu nawadniającego. Dlatego warto skorzystać z usług naszej firmy. Przyjmujemy zarówno zlecenia polegające wyłącznie na wykonaniu instalacji, jak i takie, gdzie jest to tylko jeden z etapów zakładania nowego ogrodu czy terenu zieleni. Wspólnie zastanawiamy się jakie rozwiązanie będzie dla Państwa najwygodniejsze, a zarazem nie obciąży za bardzo budżetu domowego czy firmowego. Zawsze korzystamy z najwyższej jakości części i akcesoriów. Zajmujemy się także serwisem, przeróbkami oraz właściwym zabezpieczaniem instalacji przed nadejściem zimy. 

Żeby system odpowiadający za nawadnianie trawnika i roślin spełniał swoją rolę, trzeba dobrze przemyśleć jak powinny być podlewane poszczególne ich typy oraz jak poprowadzić instalację. W związku z tym okazuje się, że fachowe wykonanie projektu jest tak samo ważne, jak to, aby prawidłowo zamontować system. Zasadniczo instalacja powinna składać się ze sterownika, elektrozaworów, ujęcia wody, rur, zraszaczy, linii kroplujących, cylindrów umożliwiających dotarcie wody do korzeni oraz ewentualnie czujników wilgotności oraz temperatury gleby. Sterownik wysyła sygnały do elektrozaworów i dzięki temu uruchamiane są poszczególne elementy emitujące wodę. Wszystko odbywa się na podstawie wprowadzonych wcześniej ustawień. Natomiast wykonując projekt systemu nawadniania, należy uwzględnić wydajności ujęcia wody, a także wartość ciśnienia użytkowego. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją różne rodzaj zraszaczy, umożliwiające nawadnianie kropelkowe lub wynurzalne. Ustalając, który z nich będzie najbardziej odpowiedni oraz jak zostaną rozmieszczone, należy brać pod uwagę wielkość obszaru wymagającego nawodnienia oraz wydajność samych zraszaczy. Żeby instalacja nie została przeciążona, nie powinna ona przekraczać wydajności ujęcia wody. Ewentualnie można podzielić system nawadniania na kilka stref, z których każda będzie uruchamiana osobno i w innym czasie. Potrzebny jest wówczas sterownik z pozwalającym na to programatorem. Obecnie bez problemu można zakupić dowolny rodzaj sterownika – od najprostszych po produkty posiadające zaawansowane funkcje, wpływające na komfort korzystania z całej instalacji.


Jeżeli system automatycznego nawadniania wykonywany jest samodzielne, niesie to ze sobą ryzyko popełnienia błędów, które będą później rzutować na prawidłowe jego funkcjonowanie. Skorzystanie z pomocy fachowców to gwarancja, że wszystko będzie działać poprawnie, a także spora oszczędność czasu. W przypadku wybrania naszej oferty można spodziewać się również korzystnych cen. Na pewno warto uwzględnić montaż instalacji nawadniającej jeszcze na etapie tworzenia koncepcji i projektowania ogrodu, w przeciwnym razie trzeba się liczyć z koniecznością naruszenia istniejących już nawierzchni oraz trawników. Jednak gwarantujemy Państwu, że w takim przypadku zadbamy o przywrócenie pierwotnego wyglądu ogrodu. Realizujemy zlecenia dla osób prywatnych, przedsiębiorstw, wspólnot mieszkaniowych, urzędów czy instytucji znajdujących się na terenie gminy Łomianki i w okolicach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, w celu umówienia się na spotkanie. Nasz przedstawiciel przyjedzie do Państwa ogrodu i omówione zostaną wówczas wszystkie szczegóły realizacji zlecenia.

Zapraszam serdecznie