Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581 ODŚNIEŻANIE | Piotr i Paweł - Usługi ogrodnicze
 

Odśnieżanie

 
 

Okazuje się, że o ogród i każdy inny teren zieleni, należy dbać nie tylko wtedy, gdy wszystko zieleni się i kwitnie, ale również zimą. Cienka warstwa śniegu chroni rośliny oraz trawniki przed szkodliwym działaniem mrozu, ale kiedy staje się grubsza może im zaszkodzić. Wówczas konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, mających na celu pozbycie się śniegowych czap z drzew, krzewów oraz mniejszych roślin. Samodzielne wykonywanie tego typu prac bywa wyjątkowo męczące i czasochłonne, w związku z tym zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Dzięki temu wspólnie zapobiegniemy łamaniu się gałęzi drzew oraz deformowaniu kształtu ich koron, a także obumieraniu roślin, którym może brakować dostępu do tlenu. Część z nich, szczególnie jeśli posiadają bulwy, grozi poza tym gnicie. Odśnieżanie jest również ważne w przypadku trawników, gdyż zimą są one narażone na powstawanie pleśni.uslugi-porzadkowe-img (5)
uslugi-porzadkowe-img (6)
 

Żeby pozbyć się warstwy śniegu, która zalega na roślinach, murawie czy ścieżkach, trzeba mieć do dyspozycji właściwe narzędzia. Oprócz łopaty i szufli niezbędny jest też zwykle odkuwacz do lodu. Natomiast najlepszym sposobem na to, aby odśnieżanie przebiegało naprawdę sprawnie i szybko, nawet w przypadku dużych ogrodów, jest korzystanie z odśnieżarki elektrycznej lub spalinowej. Nasza firma dysponuje profesjonalnym sprzętem, który pozwoli nam właściwie zadbać o Państwa ogród, co wpłynie na jego szybkie odżycie po zimie. Mamy dużą wprawę oraz doświadczenie w sezonowych pracach porządkowych, które są również potrzebne w przypadku każdego terenu zieleni.

Świadczone przez nas usługi odśnieżania i usuwania lodu są też ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dotyczy to w szczególności nawierzchni ścieżek ogrodowych, chodników czy podjazdów. Bardzo istotne jest też odśnieżanie dachów. Wykonujemy wszystkie tego rodzaju prace – przy okazji robienia porządków zimowych w ogrodach lub niezależnie od nich. Warto pamiętać, że chociaż zima to okres odpoczynku dla ogrodników oraz roślin, jednak wymagają one wówczas nieco innego rodzaju opieki. Bez niej zaczną marnieć i nie wiadomo w jakim stanie przetrwają do wiosny.


Jesteśmy specjalistami od usług ogrodniczych, co jednak nie stanowi przeszkody, aby ofertę dotyczącą usuwania śniegu oraz lodu, rozszerzyć również na inne powierzchnie. Nasze umiejętności, doświadczenie i sprzęt pozwalają na fachowe odśnieżanie parkingów, posesji, placów, ulic czy elementów budynków. Intensywne opady śniegu czy mróz potrafią naprawdę utrudnić codzienne życie, uniemożliwiając normalne wykonywanie niezbędnych czynności. Wówczas trzeba podjąć zdecydowane kroki, co w efekcie pozwoli na bezpieczne przemieszczanie się po powierzchniach, gdzie wykonane zostało odśnieżanie chodników, dróg wewnątrzosiedlowych itp. Przyjmujemy zlecenia od osób prywatnych, przedstawicieli przedsiębiorstw, biur, urzędów, galerii handlowych, sklepów, przychodni, szpitali oraz wszystkich innych instytucji, którym śnieg i lód utrudniają funkcjonowanie. Jeśli szukacie Państwo firmy, która zajmuje się odśnieżaniem na terenie Łomianiek i w okolicach, zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie rozwiążemy każdy zimowy problem, po to by biały krajobraz za oknem nie budził więcej Państwa niepokoju, a jedynie poprawiał nastrój.

Zapraszam serdecznie