Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581 Zakładanie Ogrodów Łomianki | PIOTR I PAWEŁ OGRODNICY
 

Zakładanie ogrodów

 
 

Zrealizowanie marzeń o wspaniałym ogrodzie wymaga zaistnienia kilku czynników. Na pewno bardzo ważna jest pasja, a także odpowiednie zaangażowane. Jednak bez fachowych umiejętności, doświadczenia i dostępu do specjalistycznych narzędzi, nie osiągnie się niestety oczekiwanych rezultatów. Na szczęście istnieje rozwiązanie pozwalające na spełnienie wszystkich warunków, które są niezbędne do tego, aby ostatecznie cieszyć się pięknym ogrodem. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą, która chętnie zajmie się jego zaprojektowaniem oraz założeniem. Każde zlecenie traktujemy wyjątkowo, a realizując je czerpiemy satysfakcję z zadowolenia Klienta, ale również z samych efektów naszej pracy. Dlatego naprawdę warto powierzyć zakładanie ogrodów właśnie nam.zakladanie-ogrodow-img (6)
 

Następujące po sobie etapy procesu powstawania ogrodu powinny być dobrze przemyślane i zaplanowane. W związku z tym zawsze poświęcamy bardzo dużo uwagi przygotowaniu projektu, który powstaje w oparciu o wytyczne Klienta. Kiedy omawiamy sprawy związane z zagospodarowaniem terenu dookoła domu, chcemy dowiedzieć się jakie są Państwa oczekiwania, ale również jaki styl ogrodu powinien najbardziej przypaść Państwu do gustu. Od tego właśnie zależą typ roślinności, sposób zakładania trawnika, rodzaj nawierzchni i oświetlenia, wybór obiektów z zakresu małej architektury, a także sposób rozplanowania wszystkich tych elementów. Najpierw sporządzamy projekt koncepcyjny ogrodu. Zdarza się tak, że jest on wystarczający. Wówczas mogą powstać jeszcze rysunki oraz wizualizacje, i jeśli Klient wyrazi ostateczną akceptację przechodzimy do działania. Jednak w wielu przypadkach tworzymy również projekt wykonawczy, który jest znacznie bardziej szczegółowy od koncepcji.


Zakładanie ogrodu rozpoczyna się od wykonania prac ziemnych. Najpierw należy usunąć resztki materiałów pozostałych po robotach budowlanych, a następnie można już przejść do poprawy jakości gleby. W tym celu powinna zostać przekopana, oczyszczona z korzeni chwastów oraz przemieszana z kompostem, obornikiem czy torfem. Często warto dodać piasek lub glinę – w zależności od rodzaju gleby. Potem rozkłada się w wybranych miejscach żyzną ziemię. Kolejny krok polega na ukształtowaniu terenu oraz wytyczeniu ścieżek, a także obszarów, gdzie będzie znajdowała się nawierzchnia. Jednak zanim przejdzie się do ich przygotowywania, należy zająć się montażem instalacji nawadniającej i elektrycznej. Ostatni etap to czynności związane z sadzeniem roślin oraz zasianiem trawy. Możliwe jest również zakładanie trawnika z rolki. Natomiast to wcale nie koniec starań dotyczących kreowania wyjątkowego wyglądu ogrodu. Tak naprawdę wymaga on całorocznej opieki, polegającej na wykonywaniu prac pielęgnacyjno-porządkowych, przycinaniu i formowaniu roślin, regeneracji trawników, usuwaniu szkodników itp.

Nasza firma zajmuje się nie tylko tworzeniem, ale także utrzymywaniem ogrodów znajdujących się na obszarze Łomianek i w okolicy. Poza tym prowadzimy własną szkółkę roślin, w której w tej chwili uprawiamy tuje, ale w przyszłości chcemy wprowadzić do oferty również inne drzewa iglaste oraz liściaste. W związku z tym możemy zaoferować najwyższej jakości rośliny, a także zapewnić odpowiedni rodzaj ich transportu. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani tego typu usługami, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami zarówno osoby prywatne, jak również przedsiębiorstwa, wspólnoty mieszkaniowe, urzędy czy instytucje planujące stworzenie terenu zieleni. Ustalimy wówczas termin spotkania z naszym przedstawicielem, który zjawi się pod wskazanym przez Państwa adresem. Po obejrzeniu przestrzeni przeznaczonej na założenie ogrodu oraz wysłuchaniu Państwa pomysłów i pytań, nasz fachowiec będzie mógł ocenić jak powinna przebiegać realizacja zlecenia, co od razu wstępnie przedstawi. Następnie trzeba będzie podjąć wiele istotnych decyzji, dotyczących między innymi takich spraw jak wybór roślin, zakładanie trawnika z siewu lub rolki, rodzaje instalacji i zbiorników wodnych itp. Dlatego warto móc liczyć na pełne wsparcie prawdziwych specjalistów – czyli nasze.

Zapraszam serdecznie