Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Reactive/domains/piotripawel.net/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581 Usługi Ogrodnicze Łomianki | PIOTR I PAWEŁ OGRODNICY
 

Usługi ogrodnicze

 
 

Samodzielne stworzenie zadbanego i pięknego ogrodu wiąże się z koniecznością posiadania dużej ilości wolnego czasu oraz odpowiednich umiejętności. Z kolei skorzystanie z pomocy firmy świadczącej usługi ogrodnicze, kojarzy się ze sporym wydatkiem. Okazuje się jednak, że istnieją oferty, które powstały po to, aby perfekcyjnie realizować wszelkie pomysły Klientów, a jednocześnie są bardzo korzystne pod względem finansowym. Tak właśnie jest w przypadku naszej firmy, założonej z chęci projektowania oraz zakładania ogrodów, które będą zachwycać oraz poprawiać nastrój ich właścicielom. Zajmujemy się także urządzaniem i pielęgnacją terenów zieleni.zakladanie-ogrodow-img (6)
 

Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, przygotowanie projektu ogrodu to bardzo istotny etap jego powstawania. Pozwala na dokładne zaplanowanie wyglądu każdego z elementów, które będą wypełniały przestrzeń znajdującą się koło domu. Daje również możliwość oszacowania kosztów założenia ogrodu. Tworzenie projektu jest procesem, który wymaga poznania zamierzeń i oczekiwań Klienta, a także wykorzystania fachowej wiedzy, estetycznego podejścia oraz dotychczasowego doświadczenia w dziedzinie architektury krajobrazu. Opracowanie precyzyjnego planu aranżacji ogrodu znacznie ułatwia kolejne kroki związane z przeprowadzeniem prac ziemnych, a następnie wykonaniem instalacji umożliwiających oświetlenie i nawadnianie ogrodu, nawierzchni, oczek wodnych, kaskad, strumyków altan oraz wreszcie – posadzeniem roślin.

Sporządzanie projektu ogrodu składa się z dwóch etapów – wstępnego i właściwego. Najpierw przygotowana zostaje koncepcja, a następnie dokumentacja wykonawcza. Okazuje się jednak, że w przypadku mniejszych przestrzeni, których zagospodarowanie nie wymaga korzystania ze zbyt dużej ilości elementów, wykonywanie projektu technicznego nie jest konieczne. Wystarczy przygotować koncepcję zagospodarowania ogrodu, czyli jego rzut z góry, z naniesionymi ścieżkami, podjazdami, trawnikami, roślinami, ławkami, altanami itd. Jeśli Klient sobie tego życzy przygotowuje się dwa projekty koncepcyjne lub nawet więcej, co jednak podnosi koszt usługi. Oprócz tego mogą być zrobione rysunki i wizualizacje, dzięki którym Klient łatwiej wyobrazi sobie, jak będzie wyglądał ogród i od razu będzie mógł przedstawić swoje uwagi. Zawsze informujemy Państwa, jeśli wykonywanie projektu technicznego nie jest konieczne. Zresztą nawet podczas tworzenia planów bardziej skomplikowanych realizacji, ostateczna decyzja należy do Klienta.

pielegnacja ogrodow img (16)

Krzewy, drzewa i kwiaty to oczywiście główna ozdoba każdego ogrodu. Jednak, żeby szybko rosły trzeba wybrać dobrej jakości rośliny, umiejętnie przewieźć je w nowe miejsce oraz wiedzieć, gdzie je zasadzić by miały optymalne warunki do wzrostu. Jeśli zdecydujecie się Państwo na nasze usługi, zajmiemy się tym wszystkim. Możemy również zaoferować tuje z naszej własnej szkółki. Uprawiamy je zarówno w pojemnikach, jak i w gruncie. W niedalekiej przyszłości uruchomimy produkcję innych drzew iglastych, a także liściastych.

Gotowy ogród wymaga tego, aby właściwie o niego dbać, czyli niezbędne jest koszenie i regeneracja trawnika, usuwanie chwastów, przycinanie roślin, formowanie żywopłotów, wywożenie odpadów, a także nawożenie trawnika oraz roślin. Nasza firma wykonuje też zlecenia polegające na zwalczaniu kretów i komarów. Można powierzyć nam różnego rodzaju prace porządkowe, czyli znaczna część oferty to szeroko rozumiana pielęgnacja ogrodów. Nie można z niej zrezygnować, bo wówczas będzie to oznaczało, że trzeba również zapomnieć o estetycznym, cieszącym oczy terenie wokół domu. Czyli podejmując współpracę z nami, możecie liczyć Państwo na kompleksową pomoc – od sporządzenia projektu koncepcyjnego ogrodu po odśnieżenie go zimą. Poza tym serwisujemy, przerabiamy i zabezpieczamy systemy nawadniające czy elektryczne, żeby dobrze oraz długo Państwu służyły. Do powierzonych nam czynności podchodzimy z pasją i dużym zaangażowaniem.

Zapraszam serdecznie

pielegnacja ogrodow img (13)

Korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości maszyn, narzędzi oraz produktów. Każde zlecenie traktujemy w indywidualny sposób, bo efekt końcowy powinien być uzależniony od gustu Klienta. Jeżeli poszukujecie Państwo firmy, która oferuje zakładanie ogrodów oraz inne usługi związane z pielęgnacją zieleni na obszarze gminy Łomianki i w okolicach, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Ustalimy wówczas gdzie i kiedy ma przyjechać nasz przedstawiciel, który odpowie na wszystkie Państwa pytania, a następnie określony zostanie zakres zlecenia. Tworzymy różnorodne aranżacje ogrodów oraz terenów zielonych. Jest to nasza pasja, w związku z tym potrafimy zadowolić każdego z naszych Klientów, a obsługujemy zarówno osoby prywatne, jak i zainteresowane tym tematem przedsiębiorstwa, wspólnoty mieszkaniowe, urzędy czy instytucje.