Szkółka

 
 

Jednym z kluczowych elementów zakładania ogrodu jest sadzenie roślin. Oczywiście najpierw trzeba je kupić. Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług ogrodniczych firmy, która dysponuje własną szkółką roślin. Tak właśnie jest w naszym przypadku. W tej chwili możemy zaoferować Państwu tuje, natomiast planujemy sukcesywnie rozszerzać działalność polegającą na uprawie sadzonek drzew alejowych, ale również innych – zarówno iglastych, jak i liściastych.

Zajmujemy się produkcją tui w gruncie oraz pojemnikach. Które z nich lepiej wybrać? Często można spotkać się z opinią, że ten pierwszy rodzaj roślin gorzej się przyjmuje. Jednak w rzeczywistości, jeśli tylko są one odpowiednio uprawiane, charakteryzują się dobrą jakością i wykopuje, a także sadzi się je we właściwy sposób, wówczas powinny bez problemu przyjąć się w każdym ogrodzie. Poza tym decydując się na okazy z gruntu, można liczyć na niższą cenę. 

Istnieje też szansa na zasadzenie nieco starszych drzew czy krzewów, niż w przypadku zakładania ogrodu z wykorzystaniem roślin doniczkowych. Jednak z drugiej strony propozycje w pojemnikach mogą być sadzone prawie przez cały rok. Jedynym przeciwwskazaniem jest zamarznięta ziemia. Dużą zaletą rozwiązania, dzięki któremu roślina nie musi być wykopywana przed przewiezieniem jej do Klienta, jest to, że system korzeniowy nie zostaje narażony na wysuszenie. Co zresztą dotyczy również sytuacji, w których po przetransportowaniu ze szkółki do nowego miejsca, nie zostanie od razu sadzona. Wystarczy, że się ją podlewa i wówczas pozostanie w dobrym stanie nawet przez kilka tygodni. Czyli ostatecznie zarówno zakup roślin z gruntu, jak i w donicach ma swoje zalety. Właśnie dlatego mamy w naszej ofercie obie opcje, więc możemy zaspokoić oczekiwania większej ilości Klientów.

Tuje, czyli żywotniki, to rośliny iglaste, które nadają się doskonale do hodowania w ogrodzie czy na obszarze terenów zielonych. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, choroby oraz ataki szkodników. Nie trzeba poświęcać wiele czasu na ich pielęgnację, a pomimo tego szybko rosną i ładnie się prezentują. Tuje można sadzić pojedynczo, w grupach czy zrobić z nich żywopłot. Warto zadbać o to, aby umieścić je w glebie, która nie jest zbyt sucha, a także by miejsce, w którym się znajdują nie było zacienione. Jak już zostało wspomniane tuje uprawiane w pojemnikach, mogą stać się nową ozdobą ogrodu od wiosny do jesieni.


Z kolei żywotniki z gleby sadzi się wiosną albo wczesną jesienią. Ważne jest to, aby korzenie były zabezpieczone bryłą ziemi. W przypadku, gdy zlecicie Państwo założenie ogrodu naszej firmie, możecie mieć pewność, że rośliny zostaną posadzone w fachowy sposób oraz na stanowiskach, które będą dla nich optymalne. Potem wystarczy tylko pamiętać o podlewaniu w czasie upałów i ewentualnie kontaktować się z nami co jakiś czas, w celu nawiezienia roślin oraz wykonania prac porządkowych.

Na stworzenie naszej szkółki w wybraliśmy miejsce, w którym możliwe było zorganizowanie idealnych warunków dla rozwoju roślin. Uwzględniliśmy takie czynniki, jak sprzyjające ich uprawie ukształtowanie terenu, właściwy rodzaj i wilgotność gleby oraz nieduże wahania temperatury. Oczywiście, żeby prowadzić szkółkę roślin, trzeba dysponować odpowiednią wiedzą na ten temat. Bardzo istotne jest też prawdziwe zaangażowanie i entuzjazm, których z pewnością nam nie brakuje. Uprawiane przez nas rośliny mogą być przeznaczone do ogrodów, które zakładamy, ale naszą ofertę kierujemy również do osób zainteresowanych samodzielnym urozmaicaniem wyglądu terenu wokół domu. Zapewniamy transport, który odbywa się w taki sposób, aby rośliny nie uległy nawet najmniejszemu uszkodzeniu.

Zapraszam serdecznie